https://kurban.ismailagakulliyesi.com/wp-content/uploads/2024/05/vacip-kurban-2024-hisse-bagisi-1.jpeg

Vacip Kurban Hisse Bağışı

12.500 

Allâh Teâlâ’nın vâcib kıldığı kurbanlarınızı büyük bir hassasiyetle isim ve vekâletleriniz tek tek okunmak suretiyle İslâmî usûllere uygun bir şekilde kesiyoruz. Bağışladığınız kurbanlarınızın etleriyle, aşevimizin yıllık et ihtiyacını karşılıyor ve ihtiyaç sahiplerine sene boyunca düzenli olarak et paketleri ulaştırıyoruz. Aşevimizde pişen yemekleri, medreselerde okuyan her gün binlerce talebe yavrularımıza ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

Bağışınızı Havale/EFT yolu ile yapmak isterseniz; 2024 yılı için izinli kurban bağışı hesap numaralarımız:
Hesap Sahibi: İSMAİLAĞA CAMİİ İLİM VE HİZMET VAKFI
Açıklama: Kurban, Ad-Soyad, Tel.No.
IBAN: TR13 0020 5000 0006 3406 2000 05

Product Description

İSMAİLAĞA KURBAN BAĞIŞI ORGANİZASYONU- 2024

Kurban bağışınızı emin ellere teslim ediyorsunuz.

İsmailağa Kurban Organizasyonu, İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfına verdiğiniz vacib kurban vekâletlerinizin bağış olarak kesilip, İsmailağa Aşevinde yemek olarak, ayrıca talebe, medrese ve ihtiyaç sahiplerine 1 sene boyunca dağıtımını içermektedir.

Bağışınızı Havale/EFT yolu ile yapmak isterseniz; 2024 yılı için izinli kurban bağışı hesap numaralarımız:

Hesap Sahibi: İSMAİLAĞA CAMİİ İLİM VE HİZMET VAKFI

IBAN: TR13 0020 5000 0006 3406 2000 05

Açıklama: Kurban, Ad-Soyad, Tel.No.

İsmailağa Kurban Bağışınız

Bağışladığınız kurbanlar, Türkiye’nin en nezih kesimhanelerinde, vazifeli hoca efendilerimizin nezaretinde ehil kasaplar tarafından kesilerek, etleri bir sonraki kurban bayramına kadar aşevlerimiz ve ihtiyaç sahiplerinin et ihtiyacını karşılıyor. Sosyal yardım ekiplerimiz kurban etlerini sene boyunca ihtiyaç sahiplerinin kapısına kadar ulaştırırken, medreselere de pişmiş yemek olarak teslim ediyoruz.

İsmailağa olarak kurban bağışınız ile verdiğiniz vekâlet kesildiği anda kesim yapıldığına dair sms ile bilgilendirme yapıyor, aynı gün kesim videolarını göndermeye başlıyoruz (Yoğunluk durumuna göre videoların size ulaşması ertesi günü bulabilecektir). Kesim yapıldığı anda alacağınız kısa mesaj sonrası bayram bitmeden kurban videonuz size ulaşıyor. Kurbanlarınız vakfımız tarafından vazifelendirilen hoca efendiler nezaretinde kesilirken, çekimleri de yine vakfımızın vazifeli hoca efendileri tarafından yapılarak hazırlanıyor.

Bağış Kurban Vekâleti Nasıl Verilir?

Kurban bağışına dair vekâlet, her ne kadar bankadan ya da internet sitesinden bu amaçla gönderim yapılmasıyla yerine gelmiş olsa da İsmailağa İletişim Merkezi’nde vazifeli hoca efendiler bağışçılarımızı arayarak tek tek sözlü vekâletlerini almaktadır.

Adak Kurban Bağışı

Kurban bayramında adak kurban bağışınız ve diğer nafile kurban bağışlarınız da usullerine uygun şekilde kesilebilmektedir. Tüm kurban bağışlarınızı bu dönemde de İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı’na yapabilirsiniz.

Örnek Kurban Videosu

Aşağıda her sene gönderdiğimiz kurban kesim videolarından bir örneği izleyebilirsiniz. Sizin de kurban bağışınıza dair bayram içerisinde cep telefonunuza ulaştırılacak video bu şekilde olacaktır.

Yurtdışından Kurban Bağışı

Yurtdışında yaşayan ve kurbanlarını bağış olarak kestirmek isteyenlerin arayışlarına da kuruluş olarak cevap veriyoruz. Kurban vekâletlerinizi özenle, İslamî hassasiyetlere dikkat ederek, vazifeli hoca efendiler nezaretinde kesiyor, kesim anında vekâlet sahibine bilgi mesajı gönderiyoruz. Ardından hızlı bir şekilde kurbanınızın vekâletlerin okunarak kesiminin yapıldığı videosunu hazırlayıp, yine cep telefonunuza bu videoyu gönderiyoruz.

Yurtdışında yaşayan ve İsmailağa Kurban Organizasyonunda vekâletle kurban bağışında bulunmak isteyen bağışçılarımızın aşağıdaki hesap bilgilerini kullanmalarını önemle rica ediyoruz.

Hesap Sahibi: İSMAİLAĞA CAMİİ İLİM VE HİZMET VAKFI

IBAN: TR13 0020 5000 0006 3406 2000 05

Kurban Nedir, Ne Demektir?

Kurban bayramı günlerinde Allah-u Teâlâ’ya yaklaşmak için ibadet niyetiyle kesilen özel hayvanlara Udhiye/Kurban denir. Türkçemizde “udhiye” için sadece “kurban” kavramı kullanılır. Buna göre; kurban deyince dilimizde diğer türleri bir yana bırakarak, sadece kurban bayramında kesilecek olan kurbanlık anlaşılır. Kur’an’da “kurban” kavramı “kendisiyle Allah’a yaklaşılan şey” anlamıyla, udhiye ve hedy kavramlarından daha kapsamlıdır. (Kurban Makalelerine Bakınız)

Kurban Soruları, Kurban Fetvaları

Kurban, kurbanlık ve kurban bağışı hakkında tüm sorularınızın cevaplarını 0850 811 77 77 numaralı hattımızda hoca efendilerden ve Kurban Soruları sayfasındaki videolarımızdan alabilirsiniz.